Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál Bones pochází z dílny producentů Barryho Josephsonona (Hra na schovávanou, Jako Mike) a Harta Hansona (Joan of Arcadia, Soudkyně Amy). Jedná se o investigativní drama inspirované životem soudní antropoložky a nejprodávanější autorky Kathy Reichs.

Dr. Temperance Brennanová (Emily Deschanel) je velmi zkušená a talentovaná soudní antropoložka, která pracuje v Jeffersonianově institutu a mimoto píše i novely. Díky své odborné zkušenosti asistuje při vyšetřování vražd, kde jsou standardní metody vyšetřování k ničemu - když jsou ostatky oběti značně rozloženy, spáleny nebo zničeny k nerozeznání. Brennanina odbornost vyniká obzvláště ve schopnosti číst stopy, jenž zbyly z kostí oběti.

  S Brennanovou spolupracuje zvláštní agent Seeley Booth (David Boreanaz) z FBI - oddělení vražd. Booth je bývalým armádním sniperem, nedůvěřuje ani vědě ani vědcům a nazývá je "squints" (squint = šilhat, mhouřit, pošilhávat; v titulkách se překládá jako "šprti"). Booth věří, že klíč k vyřešení vražd leží v odhalení pravdy od živých - svědků a podezřelých - díky staré dobré vyšetřovací práci. Mezi Brennanovou a Boothem často koliduje profesní a osobní vztah, ale náznaky jakési náklonnosti vyšly najevo až v Brennanině nejnovější knize.

  Brennanové okolní svět moc neříká, proto je nejspokojenější mezi svými kolegy v Laboratoři soudního lékařství v Jeffersonianově institutu. Angela Montenegrová (Michaela Conlin), rázná, přímá a zábavná, je Brennaninou přítelkyní a kolegyní, která vytvořila unikátní způsob jak interpretovat původní místo činu v tří-dimenzionálním počítačovém modelu. Brennanin asistent Zack Addy (Eric Millegan) je mladý fenomén, jehož génius je vidět při dokončování několika doktorátů. Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne) je expertem na hmyz, semena (výtrusy rostlin) a nerosty, ale jeho koníčkem je konspirace. Brennaniným nadřízeným je impozantní ředitel laboratoře Dr. Daniel Goodman (Jonathan Adams), který pronajal její služby FBI.
S příchodem druhé sezóny místo Dr. Daniela Goodmana zaujala Dr. Camille Saroyanová (Tamara Taylor), která se stává novou nadřízenou Temperance.

Bones je kriminálně mysteriózní a lehce morbidní seriál s humorem a srdcem, který vyzdvihuje lidskost vědců, jenž se probírají krutostí hrůzostrašných zločinů.

 

POSTAVY:

Dr. Temperance Brennan

Seeley Booth Petr.Kacafirek

Angela Montenegro

Dr. Zack Addy

Dr. Jack Hodgins

Dr. Daniel Goodman

Sam Cullen

Dr. Camille Saroyan

Tim Sullivan

Caroline Julian

Dr. Gordon Wyatt

 

 

http://bones.gothics.cz/about/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář